آتی نگرمهر ، هیچگونه شعبه و نمایندگی مجاز برگزاری دوره آموزشی و یا فروش زالو در سطح ایران و خارج از کشور ندارد و هر گونه سوء استفاده از نام و آرم این شرکت پیگرد قانونی دارد.

جهت حصول اطمینان هر گونه عقد قرارداد با شماره 02166967620 تماس حاصل فرمایید. با تشکر

دوره آموزش آشنایی با پرورش عقرب

دوره آموزشی آشنایی پرورش عقرب




زمان برگزاری :4-5 بهمن  97
 

شهریه : 450 هزار تومان

 

سرفصل مباحث:


 معرفی گونه های مختلف عقرب ایران با توجه به زیستگاه جغرافیایی آنها، روش های صید عقرب ، روش های گرفتن زهر عقرب، روش های تشخیص جنس عقرب و روش های جفت گیری و بچه زایی عقرب 



این دوره صرفا جهت آشنایی بوده و به افرادی که بازار فروش دارند توصیه می گردد

ارتباط با واحد آموزش:

تلفن تماس:66967620-66967569- 09022074627 - 09214236353 smiley

ایمیل:  این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت داریدmail

 جهت اطلاع از تاریخ دقیق برگزاری دوره ها به سامانه 300084150424 پیامک بزنید.




گرانبهاترین مایع در جهان سم عقرب است که قیمت یک گرم سم خشک برابر با 80 میلیون تومان می باشد که در مباحث تئوری اینگونه آمده‌است ((با 150 هزار عقرب حداقل میتوان 20 الی 25 گرم سم خشک درسال تولید داشت که برابر با 2 میلیارد تومان است. این در حالی است که بسته به متد سم گیری و گونه کژدم، میزان و کیفیت سم متفاوت است، بر اساس گزارش در گونه های ایرانی شایع در کشور به طور متوسط از هر نمونه کژدم 1 صدم میلی‌گرم تا حدود 2 میلی گرم سم با روش الکتروشوک بدست می آید یعنی این که برای تهیه یک گرم سم خشک از گونه های مختلف از حدود 500 نمونه تا 100هزار نمونه کژدم نیاز است))، باتوجه به این موضوع سود پرورش عقرب بالای صد درصد( 400 درصد) می باشد. لذا برای پرورش دهندگان صرفه ی اقتصادی بسیار زیادی دارد. زهر عقرب حاوی پروتئین های است که برای درمان بسیاری از بیماری ها از جمله: رماتیسم مفصلی، التهاب روده، بیماری اسکلروز متعدد( ام اس)، سرطان و.... در خارج از کشور مورد استفاده قرار میگیرد. که بازار بسیار پر سودی را به خود اختصاص داده است. وعقرب خشک شده، پودر و آرد عقرب در شرکت های داروی و بهداشتی، عطاری ها و طب های سنتی در داخل کشور قابلیت استفاده را دارا می باشد.

برخی از فواید عقرب به شرح ذیل است: مالیدن روغن آن جهت درمان فلج، لقوه، استرخا، در مفاصل /خوردن برشته آن جهت سرفه کهنه ناشی از سرما /خوردن سوخته آن با ادویه جهت خورد کردن سنگ کلیه و مثانه، رفع قولنج /مالیدن روغن آن جهت رفع دانه بواسیر، تقویت باه /زنده آن را نصف نمایید و بر محل گزیده شده عقرب ببندید جهت جذب سم آن /خوردن برشته آن جهت رفع سم آن / و... ایران با توجه به اقلیمی که دارد بهترین عقرب ها،( از نظر دارا بودن ارزش)، را در خود جایی داده. که میتوان بازار خوبی را برای ایران ایجاد کند. طرحی که اینجا در اختیارتان قرار خواهیم داد چگونگی پرورش عقرب را به شما دوستان عزیز نشان می‌دهد، وشما با داشتن اطلاعات کافی، پشتکار و البته عنایت خداوند متعال قادر به راه اندازی این شغل پر درآمد خواهید بود، توجه داشته باشید که برای شروع هر کاری نیاز به تجربه است لذا شما با نگهداری از تعدادی عقرب و مشاهده ی دوره ی زندگی این موجود خارقالعاده می توانید تجربه ای کسب کنید و خود را برای شروع کار در مقیاس بزرگتر آماده سازید.

 

 

جوزهای لازم برای پرورش عقرب

برای کسب مجوز لازم جهت پرورش عقرب در ایران مهمترین مسأله دارا بودن شرایط محیطی مناسبه. برای پرورش عقرب لازمه زمینی بیابانی و محصور شده در فاصله حداقل 10 کیلومتری از اولین آبادی این مکان آماده بشه. سپس با تهیه و ارائه طرح توجیهی پرورش عقرب به مراجع ذیصلاح امکانسنجی پرورش عقرب توسط کارشناسان اداره کشاورزی، شبکه بهداشت، محیط زیست و دیگر ادارات مربوطه انجام میشه. باید توجه داشته باشید که به دلیل خطرناک بودن عقرب، حساسیت های بسیار زیادی روی پرورش این گونه جانوری انجام میشود.
 

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شرکت مهندسی آتی نگر مهر می باشد .